DIETA KETOGENICZNA

ZDROWA I SKUTECZNA !

DBAJ O SWOJĄ RODZINĘ - DBAJ O ZDROWIE

KONTROLUJ SWOJĄ WAGĘ CIAŁA

NASZYMI NATURALNYMI MIESZANKAMI

Zakres cenowy
Sortowanie
RodzajeDieta SLIM KETOSIS 9 dni (5 dni x 620 kcal + 4 dni x 820 kcal)

Cena: 198 PLN
Ilość sztuk: 

 

Dieta ketogeniczna SLIM KETOSIS 9 dni (5 dni x 620 kcal + 4 dni x 820 kcal)

 

Stan: 49 saszetek w ozdobnym pudełku

 

Typ diety: bardzo niskokaloryczna dieta ketogeniczna VLCKD (Very Low-Calorie Ketogenic Diet) jest 9-dniowym programem odchudzania do stosowania w domu. Zapewnia efektywne spalanie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej ochronie tkanki mięśniowej. Orientacyjna utrata wagi EBWL (Estimated Body Weight Loss) = 9%.

 

 

Grupa docelowa: dieta dedykowana kobietom o większej nadwadze i otyłym (BMI >27,5). Może być stosowana także przez mało aktywnych fizycznie mężczyzn. Osobom o mniejszej nadwadze polecamy diety 5- lub 6-dniowe (QUICK, BASIC). Kobiety i mężczyźni aktywni fizycznie oraz sportowcy powinni wybrać dietę o wyższej wartości energetycznej, tj. 800 kcal/dzień.

 

W celu osiągnięcia pożądanej wagi wszystkie diety Islaverde można stosować cyklicznie.

 

Zasada działania diety: aby zminimalizować utratę beztłuszczowej masy ciała (Fat-Free Mass, FFM) w nisko- albo bardzo niskokalorycznej diecie ketogenicznej należy zwiększyć w niej udział protein do około 30%. Przy braku obecności węglowodanów proteiny skutecznie odtwarzają niewielkie ubytki tkanki mięśniowej jedynie w obecności tłuszczów MCT (medium chain triglycerides), które najliczniej występują w miąższu kokosa. Mieszanka protein i MCT zapewnia szybkie wejście w metaboliczny stan ketozy. Od tego momentu powstały deficyt energetyczny pokrywany jest prawie wyłącznie ze spalania tkanki tłuszczowej, która przekształcana jest w wątrobie w ciała ketonowe. Sposób dystrybucji energii w krwiobiegu zmienia się z glukozowego w dystrybucję za pośrednictwem ciał ketonowych. Podwyższona liczba ciał ketonowych powoduje spadek poziomu greliny - hormonu regulującego apetyt, co znacznie ogranicza odczuwanie głodu. Opisane zmiany metaboliczne, przy zaniku insuliny we krwi, znacznie ułatwiają pomyślne ukończenie planu diety VLCKD.

Ważne informacje: W diecie obecne są alergeny: pochodne mleka (koncentrat protein serwatkowych i wysokotłuszczowa śmietanka). Dieta przeznaczona jest także dla wegetarian, ale nie dla wegan. Nie jest ona odpowiednia dla osób w wieku poniżej 18 lat. Przed zakupem diety QUICK KETOSIS VLCKD należy się skonsultować z lekarzem, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jej stosowania. Dieta nie powinna być stosowana w trakcie leczenia istniejących chorób, a także przez kobiety w ciąży i matki karmiące.

 

W czasie pomiędzy posiłkami należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu: wskazane jest wypijanie minimum od 2 do 2,5 litrów płynów dziennie (wody i różnych rodzajów herbat: zielonych, owocowych i ziołowych).


Podczas przeprowadzania diety wskazane jest również stosowanie środków alkalizujących, aby zapobiec nadmiernemu zakwaszeniu organizmu. Ponadto należy koniecznie zadbać o odpowiedni odpoczynek, 7-8 godzin regenerującego snu w ciągu doby i umiarkowanie intensywną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Po zakończeniu diety, przez okres co najmniej 4 tygodni warto zasilić organizm wysokiej jakości preparatami witaminowymi i mineralnymi, a także mikroelementami.

Opis diety: napoje i zupy w saszetkach, zastępujące całodzienne wyżywienie, do spożywania w ok. 3-godzinnych odstępach czasu; przez pierwsze 5 dni dostarczają 620 kcal dziennie, a przez kolejne 4 dni 820 kcal

 

Sposób przyrządzania: zupy rozprowadzamy w 200-250 ml przegotowanej wody , napoje można mieszać z wodą lub naturalnym jogurtem 0% cukru, kawę zalewamy wrzątkiem a następnie spożywamy wraz z "fusami", snacka spożywamy bezpośrednio z saszetki.

 

 

Dzień 1-5

Dzień 6-9

Śniadanie

Napój o smaku kakaowca

Kawa ExC

II śniadanie

Napój o smaku aronii

Napój o smaku aronii

Obiad

Zupa

Zupa

Podwieczorek

Napój o smaku kakaowca

Napój o smaku kakaowca

Kolacja

Zupa

Zupa

przed treningiem

 

Snack

 

Składniki: diety Islaverde® to jedyne na rynku diety VLCKD, stworzone na bazie zmielonych kriogenicznie (w temp. -60°C) do postaci bardzo miałkiego proszku składników roślinnych: miąższu kokosa, całych ziaren kakaowca i kawy Arabica, liofilizowanych owoców aronii oraz suszonych warzyw. W wyniku połączenia ich z koncentratem protein serwatkowych WPC80 lub koncentratem protein z zielonego groszku i tłoczonymi na zimno olejami roślinnymi: rzepakowym i słonecznikowym, powstają mieszanki, z których sporządza się napoje i zupy. Kawa ExC zawiera dodatkowo wysokotłuszczową śmietankę.

 

Diety Islaverde® wzbogacone są o NNKT omega-3 i omega-6. Nie zawierają one żadnych sztucznych dodatków, modyfikowanych genetycznie składników (GMO), glutenu oraz cukru (poza cukrem naturalnie występującym w składnikach diet).