7 małych zmian z dużymi wynikami diety.

7 rzeczy, które możesz zrobić teraz – tak jak teraz – aby poprawić swoje zdrowie i dobre samopoczucie oraz schudnąć.

Jeśli chodzi o utratę wagi, to małe rzeczy, które naprawdę się sumują, mają duże znaczenie. Pomyśl o „diecie”, a możesz założyć, że wymaga to radykalnej zmiany twojego życia lub ograniczeń powodujących nieszczęście. Ale jeśli chodzi o trwałą utratę wagi, badania pokazują, że lepiej jest wprowadzać małe, konsekwentne zmiany, niż dążyć do gruntownej zmiany diety lub stylu życia .

Kluczem jest, aby zmiany były praktyczne i trwałe, abyś mógł na stałe wprowadzić je do swojego codziennego życia. W jednym z badań ludzie, którzy dokonali niewielkich zmian w swoich nawykach żywieniowych, byli w stanie trzymać się nowych nawyków i odnieśli większy sukces w odchudzaniu w porównaniu z tymi, którzy nie stosowali wskazówek.

I chociaż jutro może nie być możliwe obudzenie się o 10 funtów lżejsze lub z nienasyconą miłością do sałatek, istnieje wiele mniejszych zmian, które możesz wprowadzić, aby zapewnić natychmiastową zdrową wypłatę – taką, która zachęci Cię do kolejnej małej zmiany , i inny, i, no cóż, masz pomysł. Oto 7 małych zmian, które mogą przynieść naprawdę duże korzyści, jeśli chodzi o twoje zdrowie.

owocowy raj

1. Codziennie jedz śniadanie

Badania pokazują, że osoby na diecie są bardziej skuteczne w odchudzaniu – i utrzymaniu jej – gdy jedzą śniadanie. Jeśli jeszcze nie jesz śniadania, zacznij. Jeśli już jesz śniadanie, spróbuj jeść to samo śniadanie kilka dni w tygodniu. Według badań powtarzanie tych samych posiłków może pomóc zrzucić kilogramy. Pełnoziarnista angielska babeczka z masłem orzechowym i pokrojonym bananem dostarcza sycącego błonnika i białka. Jest również przenośny i gotowy w mniej niż 5 minut, więc zapomnij o wymówkach „nie mam czasu na śniadanie”. Jogurt z owocami i muesli, kanapki z płatkami owsianymi i jajkiem na pełnoziarnistym chlebie to inne dobre opcje.

2. Włącz światła

Według ostatnich badań ludzie, którzy jedzą w dobrze oświetlonych miejscach, spożywają około 39 procent mniej kalorii – i dokonują zdrowszych wyborów żywieniowych – niż ci, którzy jedzą przy słabym oświetleniu. Dlaczego? Jasne przestrzenie sprawiają, że czujemy się bardziej czujni, więc bardziej świadomie węszymy. W rzeczywistości uczestnicy, którzy pominęli świeczki w porze posiłku, jedli wolniej, bardziej smakowali i spożywali o 373 mniej kalorii.

3. Użyj mniejszych talerzy

Badania pokazują, że jemy mniej, gdy używamy mniejszych zastaw stołowych. Teoria mówi, że nasze oczy są oszukiwane, myśląc, że jemy więcej, ponieważ nasz talerz jest pełny, przez co porcje jedzenia wydają się większe. Rezultat: jesteśmy zadowoleni z mniejszej ilości jedzenia. Spróbuj jeść posiłki na talerzach sałatkowych zamiast na większych talerzach obiadowych.

4. Dotknij palcami stóp

Popraw swoje zdrowie (bez żartów) stukając palcami u nóg. Słyszeliście o „chorobie siedzącej” io tym, jak dni spędzane przy biurku mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Cóż, naukowcy z University of Missouri odkryli niedawno, że zwykłe wiercenie się może zmniejszyć uszkodzenia tętnic spowodowane spędzaniem zbyt dużej ilości czasu na pośladkach. W badaniu poproszono zdrowych mężczyzn i kobiety o przerywane stukanie jedną stopą, przy jednoczesnym utrzymywaniu drugiej stopy nieruchomo. Po trzech godzinach porównali przepływ krwi w każdej nodze i stwierdzili, że ta wiercąca się wykazywała poprawę funkcji naczyń, podczas gdy noga nieruchoma była w gorszej sytuacji. Inne niedawne badania wykazały, że wiercenie się łagodzi zwiększone ryzyko śmierci spowodowane nadmiernym siedzeniem. Oczywiście, ćwiczenia fizyczne nadal są lepsze w utrzymaniu zdrowia, ale biorąc pod uwagę, że przeciętna osoba siedzi 15 godzin dziennie,

5. Wyłóż miskę z owocami

Znasz wyrażenie „poza zasięgiem wzroku, z umysłu”? Nie to, czego chcesz, jeśli chodzi o jedzenie większej ilości owoców i warzyw. Produkty dostarczają dużo składników odżywczych, ale mało kalorii. Dodatkowo jest wypełniony błonnikiem, który pomaga Ci się napełnić. Nie odkładaj pięknych jabłek z tyłu szuflady na produkty ani nie chowaj marchewek pod innymi artykułami spożywczymi. Zamiast tego umieść owoce i warzywa z przodu i na środku w lodówce i w kuchni.Spróbuj trzymać owoce, takie jak banany i pomarańcze, na blacie w misce z owocami, gdzie będą w zasięgu wzroku. Będziesz także bardziej skłonny sięgnąć po przyjazne dla diety owoce i warzywa, jeśli są gotowe do łatwego podjadania. W rzeczywistości, kiedy Google przeniósł miskę z owocami na front stołówki, spożycie owoców przez pracowników wzrosło o dwie trzecie w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Umyj i pokrój seler, paprykę i inne pyszne produkty, a następnie zapakuj je w torebki, aby łatwo je złapać na szybki i zdrowy smakołyk.

6. Nie eliminuj smakołyków

Wyrzucenie wszystkich ulubionych potraw może doprowadzić do porażki. Drastycznie ograniczona dieta nie jest zrównoważona, a uczucie niedostatku może ostatecznie spowodować przejadanie się. Według badań, codzienne delektowanie się małym smakołykiem naprawdę nie zaszkodzi twoim wysiłkom na odchudzanie. Przechowuj smakołyki w małej ilości, aby uzyskać około 150 kalorii lub mniej. Spróbuj delektowania się dwoma kwadratami gorzkiej czekolady, ½ szklanki lodów lub jedną 5-uncjową. kieliszek wina. Jest to jeden z nawyków, którego większość z nas może trzymać się na dłuższą metę.

7. Przekąska na jogurcie

Jogurt został niedawno uznany przez Uniwersytet Harvarda za najlepszą żywność promującą odchudzanie. Jest bogata w białko, które gram na gram pomaga zaspokoić więcej niż węglowodany. Trzymaj się jogurtu naturalnego, aby uzyskać zdrową przekąskę bez dużej ilości cukru i dodaj świeże owoce, aby osłodzić filiżankę.

Kolejny bonus? Probiotyki w jogurcie mogą pomóc w spalaniu tłuszczu. W jednym z badań naukowcy podawali dorosłym z nadwagą, ale poza tym zdrowym, około 1/2 szklanki jogurtu na kolację każdego wieczoru przez sześć tygodni. Niektórzy jedli jogurt uzupełniony dodatkową dawką probiotyków (albo Lactobacillus fermentum albo L. amylovorus), podczas gdy inni otrzymywali zwykły jogurt (który ma niższą zawartość probiotyków). Chociaż żaden z badanych nie stracił na wadze, osoby spożywające jogurt wzbogacony probiotykami stracił 3-4 procent tkanki tłuszczowej, w porównaniu do zaledwie 1% tkanki tłuszczowej w drugiej grupie. Aby upewnić się, że Twój jogurt dostarcza przyzwoitą ilość probiotyków, poszukaj takiego, który nosi pieczęć „Żywe i aktywne kultury”.

 

Podsumowanie.

Jak widzisz, te małe zabiegi, które nie wymagają większego wkładu pracy, świetnie pomogą Tobie w utrzymaniu i poprawie wagi. Niektóre z nich, mimo iż wydają się banalne, wierz mi, będą bardzo skuteczne i zbawienne dla Twojego zdrowia i kondycji fizycznej. Spróbuj, a przekonasz się sam, do czego Cię serdecznie zachęcam. Polecam również kolejne artykułu z cyklu moje zdrowie i dobra dieta.